ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2964390
*
nr 296 4390
Spegel
1920-tal, H.110
Utrop:
100 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 januari 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/1 14:44:51
1
150 kr
23/1 08:58:17
2
200 kr
24/1 12:18:54
3
300 kr
26/1 08:50:11
4
300 kr
26/1 08:50:51
4
350 kr
26/1 10:36:26
4
400 kr
26/1 11:38:33
4
450 kr
26/1 14:09:16
3
400 kr
26/1 14:09:56
3
450 kr
26/1 14:11:27
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
*
Spegel
nr 296 4390
Spegel
1920-tal, H.110
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 januari 2004 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/1 14:44:51 | 1 | 150 kr |
23/1 08:58:17 | 2 | 200 kr |
24/1 12:18:54 | 3 | 300 kr |
26/1 08:50:11 | 4 | 300 kr |
26/1 08:50:51 | 4 | 350 kr |
26/1 10:36:26 | 4 | 400 kr |
26/1 11:38:33 | 4 | 450 kr |
26/1 14:09:16 | 3 | 400 kr |
26/1 14:09:56 | 3 | 450 kr |
26/1 14:11:27 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45